Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

O nás

VerVia, tedy Jarní Cesta. Symbolika jara a cesty vyjadřuje naše odhodlání vydat se na cestu, odpoutat se od zaběhlého, nesmířit se se StatusQuo a najít, pomoci objevit něco nového, krásného. Jako jaro dává naději a sílu, tak i my bychom je chtěli přinést dětem na jejich nelehké cestě.

Historie spolku

V červnu 2009 jsme se jako skupina lidí, kteří se pohybují v oblasti vzdělávání, zdravotnictví a sociální práce rozhodli pomoci rodinám handicapovaných dětí. Zformulovali jsme vizi, jak nejlépe pomoci lidem, kteří se dostali do složité životní situace.

A nejen to. Soužití zdravých dětí s dětmi s různými handicapy považujeme za obohacení pro obě strany. Chceme, aby společnost byla formována lidmi, kteří vnímají svět se všemi jeho barvami, lidmi, kteří budou ohleduplní a solidární, lidmi, kteří budou chápat a budou ochotni pomáhat těm, kteří pomoc skutečně potřebují.

Z tohoto důvodu jsme založili 4.6. 2009 spolek VerVia, abychom mohli jednat se zástupci státní správy, zdravotnictví, školství i sociálních služeb. 

Chtěli bychom připomínat potřebnost pomoci této skupině obyvatelstva, která díky svému znevýhodnění a malé vyjednávací síle je často přehlédnuta a nevyslyšena.



Cíle spolku

1.

Rozšířit stávající nabídku služeb poskytovaných rodinám s handicapovanými dětmi ve městě Žďár nad Sázavou a jeho spádové oblasti. Využívat inovace metod v edukaci, které podporují počáteční vzdělávání.

2.

Pomáhat s bezproblémovým sociálním začleněním se handicapovaných dětí mezi kamarády a zároveň jim nabídnout individuální terapeutickou a rehabilitační podporu při jejich vývoji a vzdělávacích aktivitách. Hlavním přínosem bude pravidelné a systematické využívání canisterapie, hipoterapie, muzikoterapie, plavání, rehabilitace, masáží a biofeedbacku.

3.

Pomáhat se začleněním se do společenského, pracovního života ženám a matkám handicapovaných dětí, zároveň jim nabídnout odbornou a profesionální pomoc a podporu při jejich společenských a pracovních aktivitách, prostřednictvím zážitkových a edukačních seminářů, odborných přednášek, kurzů, poradenstvím, společenských setkávání a komunitních kruhů.

4.

V případě potřeby zajišťovat odbornou pomoc a poradenství i dalším blízkým osobám handicapovaného dítěte, resp. zajišťovat pomoc a poradenství osobám pečujícím o druhé.

Členové spolku VerVia


PhDr. Zdeněk Kulhánek

Předseda spolku VerVia

Tento zkušený psycholog je absolventem Masarykovy univerzity Brno, jednooborové psychologie. Má atestaci v klinické psychologii a je zároveň absolventem kurzů klasické a ericksonovské hypnózy, katatymně imaginativní psychoterapie a kurzu orientace na řešení v pomáhajících profesích.

Bc. Věra Veselá

Koordinátorka a organizační pracovnice

Zkušená pedagožka, která se výchově a vzdělávání dětí věnuje i v rámci volnočasových aktivit mimopracovně. Vystudovala Pedagogickou školu - obor pedagogika, Filozofickou fakultu UP Olomouc - obor andragogika, psychologie a management, UK Praha - obor vzdělávání. Má za sebou úspěšně ukončené projekty nejen pro strojírenskou firmu, kabelovou televizi, ale především pro děti (Mosty k dětem, Strom splněných přání, Dokážu to sám, Dětský den, Sport, Kultura, a další).

Jana Žilková

Členka spolku VerVia

Vivamus justo est, elementum vitae, malesuada eu, fermentum in, sapien. Donec sit amet justo. In velit. Vivamus turpis pede, dignissim sed, scelerisque nec, pretium sit amet, dui. Nam nec felis non turpis hendrerit varius. In ultrices ornare lorem. Quisque bibendum, massa sed venenatis malesuada, diam